Haapsalu räti kursus 07.10 Tallinnas Männikul

Lisa ostukorvi30 €

Toimumise aeg: 07.10.2018 algusega kell 11.00, orienteeruv lõpp 17.00 (või kuniks küsimusi jätkub) ja sisaldab tee- või kohvipausi küpsistega. 

Haapsalu räti kudumise kursustel saad ülevaate traditsioonilise räti kujunemisloost ning erinevatest rätikudumise viisidest ja mustrikompositsioonidest. Räägime ruudukujulistest ja erineval moel kootavatest kolmnurksetest rättidest.

Kursus on mõeldud edasijõudnud pitsikudujatele. Vajalik on koekirja skeemide lugemise oskus. Koome tööproovi Haapsalu rätile iseomaste alustamis- ja lõpetamisvõtetega ning nuppudega koekirjas (või soovi korral selle asemel äärepitsi tööproovi). Kui Sul on terevatipulised lemmikvardad (2,5-3,5mm), võid need kaasa võtta, kuid kasutamiseks on olemas nii erinevaid lõngu kui vardaid.

Kohapeal koostan näitlikult räti kudumise õpetuse ruudukujulisele traditsioonide järgi kootavale rätile ning selgitan töö käiku.  Kui soovid alustada ise rätikompositsiooni loomist, peaksid kaasa võtma raamatu koekirjadega, (ruudu)paberit, kirjutusvahendi, kalkulaatori ning rätile planeeritud lõngast valmiskootud ja viimistletud tööproove.

Sellelt kursuselt saad:
  • Põhjaliku selgitustega õppematerjali, millel on videotugi ja lingid erinevatele lisamaterjalidele. 
  • Oskuse analüüsida näidiseid ja koostada ise räti kudumiseks plaan.
  • Oskuse luua ja maha kududa silmuseid venival moel.
  • Teadmise, kuidas kasutades pitsikirju luua ise rätile kompositsioon ning teha vajalikud arvutuskäigud.
  • Oskuse kududa Haapsalu pitsile iseomaseid nuppe. Saad nippe nende paremaks moodustamiseks.
  • Oskuse arvutada räti äärepitsile vajalikke silmuseid, kududa äärepitsi.
  • Tehniliste nüansside läbitegemisel personaalset abi ning ettenäitamist. Nõustamise ka edaspidiseks.
Kursused toimuvad Tallinnas aadressil Väike-Männiku 5, täpsemad juhised kohalejõudmiseks edastan umbes nädal enne toimumist meiliaadressile.