Pöidlakiilude kudumine Märjamaal 05.03

Lisa ostukorvi19 €
Kursus toimub 5. märtsil kell 12-16 LõngaLangi pitsitoas Märjamaal, Pärnu mnt 37. Kohvi- ja teepaus küpsistega on hinnas. Kursus sobib kõige paremini keskmiselt vilunud kudujale.

Koolitus koosneb kahest osast. Esmalt vaatleme muuseumifotode abil, kuidas on kootud pöidlakiilusid etnograafilistel sõrmikutel+ tutvustan muidki pöidlakiile. Seejärel räägin vähemasti neljal erineval viisil pöidlakiilu kudumise võimalusest. Iga osaleja saab selgitava õppematerjali kudumisskeemi ja näpunäidetega.

Koolituse teises osas koome pöidlakiiluga tööproovi ja räägime ka pöidla kudumisest.

Tööproovi kudumiseks kasutame 100% villast lõnga mõõdus 10/2-8/2. Kaasa peaks võtma oma vardad (5tk) 1,25mm-2,00mm mõõduvahemikus vastavalt kudumiskäekirjale. Lõnga ja vardaid on ka kohapeal piiratud valikus, tasuda saab sularahas.

Sellelt kursuselt saad:
  • teadmisi Eesti etnograafilise kindapärandi kohta
  • teadmisi erinevate kinnaste alustamisvõtete kohta, koos teeme läbi kahe värviga keerates ülesloomise.
  • oskuse luua silmuseid pöidlaavas jooksva lõngaga
  • õiged töövõtted ning mõned nipid hästiistuva pöidlakiilu tegemiseks
  • selgitustega skeemid pöidlakiilu kudumiseks oma kinnastele
Kuna osalejaid on vähe (kuni 3), saab kuduja põhjaliku tagasiside, igakülgse toe.

Et saada veelgi teadmisi Eesti sõrmkindapärandist, on kursus sobilik läbida koos sõrmkinnaste kavandamise, rahvuslike randmekatete ja Kihnu vanamoelise randme kudumise koolitusega. Ostes rohkem kui ühe koolituse sellest sarjast saad allahindlust 15%, kui kasutad ostu registreerimisel sooduskoodi KINDAD