Kihnu vanamoelise randme kudumine Männikul 09.05.2021

Lisa ostukorvi29 €
Kursus toimub 09. mailkell 10-14 (või kuniks küsimusi jätkub) Männiku käsitöötoas Väike-Männiku 5-307, Tallinnas. Täpsemad juhised kohalesõitmiseks meilitsi nädal enne toimumist. Isikukaitsevahendid rangelt soovituslikud ja kohapeal olemas. Järgime nõudeid hajutatult istumise kohta. 

Kohvi- ja teepaus küpsistega on hinnas.  Kursus sobib keskmiselt vilunud või vilunud kudujale.

Koolituse esimeses osas tutvume toredate vanamoeliselt kootud Kihnu kindarandmetega. Vaatleme kompositsiooni, arutleme ja püüame tunda ära kasutatud tehnoloogilisi võtteid. Iga osaleja saab koeskeemid ja selgitused+ ühe muuseumikinda randme koekirja. Räägime eraldi kihnupärasest värvipaletist.

Teises osas proovime Kihnu randmetele iseloomulikke tehnilisi võtteid- alustame tööproovi vitsalise ülesloomisega, töö edenedes koome Kihnu tagisid ja pakkusid ning kierdu ehk vitsa ja kui jõuame, ka mitmevärvilist koekirja/pitskudet.

Kasutame 100% villast lõnga mõõdus 10/2-8/2. Vajalikud toonid- lambavalge, tumesinine (mustjas/indigo), tumepunane (madarapunane). Kaasa peaks võtma oma vardad (5tk) 1,25mm-2,00mm mõõduvahemikus vastavalt kudumiskäekirjale. Lõnga ja vardaid on ka kohapeal piiratud valikus, tasumine sularahas. Pakun ka indigoga värvitud sinist lõnga ning krapipunast.

Sellelt kursuselt saad:
  • teadmisi Kihnu saare kindapärandi kohta, rõhk kindarandmetel
  • oskuse lugeda pitsikirjade skeeme, kavandada kudumit enda mõõtudele vastavalt
  • oskuse ära tunda Kihnu spetsiifilisi kudumisnippe
  • oskuse alustada Kihnu kinnastele omase vitsalise ülesloomisega
  • oskuse kududa Kihnu tagisid ja pakkusid ning vitsalist kudet