Haapsalu salli ja räti äärepitsi kudumine ja õmblemine

Lisa ostukorvi
95 €
Haapsalu salli äärepits on tavaliselt kõige enam ebakindlust ja küsimusi tekitav etapp traditsioonilise Haapsalu salli kudumise juures. Sellelt koolituselt saad reegleid ja nippe enesekindlamaks toimetamiseks ning vastused kõigile äärepitsiga seotud küsimustele. Räägime ka salli ja räti äärepitside erinevustest.

Koolitusel ei käsitle me kogu Haapsalu salli kudumist, fookuses on vaid äärepits. Õpitoa orienteeruv kestus on kokku neli tundi.

  • Tutvustan äärepitsi silmuste arvutamise põhimõtteid ja erinevaid mooduseid
  • Vaatleme juba külgeõmmeldud äärepitse valmis sallidel ning tööjärgus detaile
  • Arutleme kriitilise tähtsusega asjaolude ja võimalike vigade üle
  • Näitlik õmblemine tööproovidega
  • Räägime ja teeme läbi servasilmuste lõppviimistlemise
Kui soovid kõik etapid praktiliselt läbi teha, on vajalikud salli keskosa ja äärepitsi tööproovid. Keskosa tööproovi suurus peaks olema minimaalselt 50(+X) silmust laiusesse ning ca 50(+X) rida kõrgusesse kootuna (ülesloomine ja mahakudumine Haapsalu salli veniva võttega ning servad kindlasti silmuselised). Äärepitsi proov võiks olla vähemasti 120(+X) silmuse jagu pikk (kootud ripsilisena ja sõlmeliste servadega). Osaleda saab ka ilma tööproovideta, kasutades minu kootud proove. Anna soovist kindlasti ette  teada!

Individuaalkoolitus on mõeldud kuni kahele osalejale korraga. Enne kursuse ostmist palun võta ühendust ning lepime kokku sobilikud kuupäevad ja kellaajad. Kui asud Märjamaalt kaugemal kui 75km, vali palun tasumisel lisaks kursuse hinnale transpordi- ja sõiduajakuluks arvestatud summa.