Vanamoodi Kihnu randme kudumine

Lisa ostukorvi
95 €
Õpitoa orienteeruv kestus on kokku neli-viis tundi. 

Esmalt tutvume toredate vanamoeliselt kootud Kihnu kindarandmetega. Vaatleme kompositsiooni, arutleme ja püüame tunda ära kasutatud tehnoloogilisi võtteid. Saad endale koeskeemid ja selgitused+ ühe muuseumikinda randme koekirja. Räägime eraldi kihnupärasest värvipaletist. 

Seejärel proovime Kihnu randmetele iseloomulikke tehnilisi võtteid- alustame tööproovi vitsalise ülesloomisega, töö edenedes koome Kihnu tagisid ja pakkusid ning kierdu ehk vitsa ja kui jõuame, ka mitmevärvilist koekirja/pitskudet.

Kasutame 100% villast lõnga mõõdus 10/2-8/2. Vajalikud toonid- lambavalge, tumesinine (mustjas/indigo), tumepunane (madarapunane). Vajalikud on  sukavardad (5tk) 1,25mm-2,00mm mõõduvahemikus vastavalt kudumiskäekirjale. Lõnga ja vardaid võtan ka kaasa piiratud valikus, pakun ka indigoga värvitud sinist lõnga ning krapipunast.

Sellelt kursuselt saad:
  • teadmisi Kihnu saare kindapärandi kohta, rõhk kindarandmetel
  • oskuse lugeda pitsikirjade skeeme, kavandada kudumit enda mõõtudele vastavalt
  • oskuse ära tunda Kihnu spetsiifilisi kudumisnippe
  • oskuse alustada Kihnu kinnastele omase vitsalise ülesloomisega
  • oskuse kududa Kihnu tagisid ja pakkusid ning vitsalist kudet
Individuaalkoolitus on mõeldud kuni kahele osalejale korraga. Enne kursuse ostmist palun võta ühendust ning lepime kokku sobilikud kuupäevad ja kellaajad. Kui asud Märjamaalt kaugemal kui 75km, vali palun tasumisel lisaks kursuse hinnale transpordi- ja sõiduajakuluks arvestatud summa.