Ingridi kirjaga kolmnurkrätt- allservast alustatud kolmnurkräti kiri

Lisa ostukorvi
4 €
Ingridi kirjaga kolmnurkräti poordiosas jookseb rikkalik ja romantiline motiiv Ingirdi sallikirjast. Kolmnurkräti kudumist alustatakse allservast, äärepitsist ning töö jätkudes kahandatakse silmuseid räti äärtel ja keskel. 

Valmis räti mõõdud: pikim serv ca135-155cm ja tipust pikima servani ca 65-80cm. Kuna inimeste kudumiskäekirjad, lõnga- ja vardaeelistused on väga erinevad, siis need on umbkaudsed keskmised mõõdud.

Kudumiseks on antud räti parempoolse osa koekiri skeemina. Peale keskmist silmust tuleks kudumist jätkata peegelpildis, pidades silmas just räti kompositsiooni. 

Räti parempoolse osa skeem on antud kahel A4 mõõdus lehel, põikformaadis. Märgitud kohast saab lehed omavahel kokku kleepida või klammerdada ning juurde on lisatud lühikirjeldus töö käigu kohta ja näpunäited räti viimistlemiseks. Loe antud juhendid enne töö alustamist läbi. 

Koekirja saadan antud meiliaadressile PDF-formaadis esimesel võimalusel, kindlasti mitte hiljem kui 48 tunni jooksul. Koekirja kasutamiseks vajad oma seadmes Adobe Readerit või sarnast programmi, mis on saadaval tasuta.

Koekirjas on kasutatud parem- ja pahempidiseid silmuseid,  erinevaid kahandusi, kolmest silmusest keerus kolme silmuse väljakudumist, õhksilmuseid ja Haapsalu salli traditsioonile iseloomulikku nuppu. Räti koekiri on parim keskmiselt vilunud või vilunud kudujale.

Lõngasoovitus: parima ja ilmekama tulemuse saad peenet sallilõnga kasutades (2/28 või peenem ehk 1400m/100gr või peenemas mõõdus lõng).
Kasutatud varraste mõõt sõltub kudumistugevusest, tavapäraselt jääb pitsi kudumisel vardamõõt 2,5mm-3,5mm vahele. Pildil olev näidis on kootud keskmise kudumistugevusega 2,75mm vardaid ja villast 2/28 mõõdus sallilõnga kasutades.

Koekiri ei ole tasuta jagamiseks. Selle järgi kootud toodete müük on igati teretulnud, viita palun koekirja autorile. Aitäh!

Parempoolse alumise foto autor: Sandra Urvak