Trips-traps-trulli kiri

Lisa ostukorvi
1 €
Trips-traps-trulli kiri on kaunis õhuline, kuid samas ka nupurohke. Soovi korral võid kududa kirja ka nii, et asendad nupud parempidise silmusega. Tulemuseks saad pisut teistnägu "mängulaua" oma sallil.

Pitsikirja skeem on ühel lehel. Foto, skeem ja tingmärkide lugemise juhend, ei enamat! Soovin rõõmsat vardajooksu!

Koekirja saadan meiliaadressile PDF-formaadis esimesel võimalusel, kindlasti mitte hiljem kui 48 tunni jooksul. Koekirja kasutamiseks vajad oma seadmes Adobe Readerit või sarnast programmi, mis on saadaval tasuta.

Koekirjas on kasutatud parem- ja pahempidiseid silmuseid,  erinevaid kahandusi, õhksilmuseid ja Haapsalu salli traditsioonile iseloomulikku nuppu, vahel harva ka pisut keerukamaid võtteid, mis on lahti selgitatud tingmärkide legendis.

Lõngasoovitus: parima ja ilmekama tulemuse saad peenet sallilõnga kasutades (2/28 või peenem ehk 1400m/100gr või peenemas mõõdus lõng).
Kasutatud varraste mõõt sõltub kudumistugevusest, tavapäraselt jääb pitsi kudumisel vardamõõt 2,5mm-3,5mm vahele. Pildil olev näidis on kootud keskmise kudumistugevusega 2,75mm vardaid ja villast 2/28 mõõdus sallilõnga kasutades.

Koekiri ei ole tasuta jagamiseks. Selle järgi kootud toodete müük on igati teretulnud, viita palun koekirja autorile. Aitäh!